0216 335 0 335 info@cekmekoylazer.com
Bizi Arayın: 0216 335 0 335

Soğuk Lipoliz

Hemen Bilgi Al Doktora Danış

Soğuk Lipoliz nedir?

Soğuk lipoliz uygulaması bölgesel yağlanmalar üzerinde etkili bir uygulamadır. Bölgesel yağ birikimlerini yüksek oranda azaltarak, bölgesel incelme ve şekillenme sağlar.

Cerrahi bir işlem değildir ve ağrı veya buna benzer bir yakınmaya sebep olmaz. Uygulama alanları sınırlıdır; karın, bel çevresi, kalça, üst bacak, basen, iç bacak, kol altı olarak uygulanabilmektedir.

Soğuk Lipoliz Nasıl İncelme Sağlar, Ne Kadar Sürer?

Soğuk lipoliz “Cryolipo” yönteminde cilt altındaki yağ tabakası cilde zarar vermeden mükemmel bir kontrolle soğutulur. Uygulanan soğutma yağ hücrelerinin apoptozis sürecine girmelerine sebep olur. Apoptozis yani programlanmış hücre ölümü, yağ hücre fonksiyonları küçülmesi, geri dönüşümsüz kaybı anlamına gelir.

Ölü yağ hücreleri vücudun doğal sistemi ile vücuttan atılarak, zaman içersinde yağ tabakasında önemli bir miktarda yaklaşık %20 – 40 oranında incelme meydana gelmesini sağlar. Uygulama sırasında herhangi bir acı hissedilmez. Kişi kitap, gazete okuyup, TV izleyebilir. Yapılan bölgeye bağlı olmakla birlikte tedavi 1 – 2 saat sürmektedir.

Cryolipo Soğuk Lipoliz Hangi Bölgelerde ve Kaç Seans uygulanır?

Soğuk lipoliz; göbek, bel, alt – üst karın, sırt, sütyen alt bölgeleri, bacak, basen ve kollara uygulanabilir. Sadece 1 seans yeterlidir. Doktor kararı ile bazı özel durumlarda 2. seans gerekebilir.

Elde edilen sonuçların kalıcılığı ne kadardır?

Uygulamasından en az altı ay sonrasına kadar kalıcı sonuçlar devam eder. Uygulama sonrası soğuğa maruz kalan hücreler yavaş yavaş kendilerini yok etmeye başlar ve metabolizma aracılığıyla vücuttan atılırlar.

Liposuction gibi invazif yöntemlerle vücuttan atılan yağ hücrelerinin eski yerlerine geri dönme hızı daha yüksektir ancak uygulamasından sonra yok olan yağ hücreleri çok daha uzun bir süre yeniden oluşmayacaktır.