0216 335 0 335 info@cekmekoylazer.com
Bizi Arayın: 0216 335 0 335

Lazer Epilasyon

Hemen Bilgi Al Doktora Danış

Vücuttaki istenmeyen tüylerden kurtulmanın en etkin ve güvenilir yöntemidir. Lazer epilasyon; kişiye, uygulanan bölgeye ve kıl tipine uygun enerjiyi vererek kılların yok edilmesi yöntemidir.

Lazer ışını nasıl Lazer epilasyon yapar?               

Lazerin epilasyon yapma mekanizması: Milisaniyelik atışlarla cilde uygulanan lazer ışını, kıldaki melanin pigmenti tarafından emilir, çevre dokuya zarar vermeden cildi geçerek seçici olarak kıl kökünde yoğunlaşır, burada ısı oluşturur ve kıl kökünü tahrip eder. Birbirini izleyen birkaç seans sonunda uygulama yapılan bölge tüylerden arınır.

İlk seanstan itibaren kıl sorunu yaşamazsınız. Kullandığımız cihaz cildinize dokunmadan, 2-3 cm. uzaktan atış yapacağından hiçbir hijyen kaygınız olmayacaktır. Cihazımız saniyede 2 atış yapmakta olup, her atışta 1,5 cm. çapında bir cilt alanı etkilenmekte, bu nedenle işlem çok kısa sürmektedir.

Lazer Epilasyon Hangi Bölgelere Uygulanabilmektedir?

Bayanlarda bacak, kol, koltuk altı, genital bölge, bikini, göbek, bel, göğüs ucu, el üstü, ayak üstü, çene, dudak üstü, boyun uygulama yapılan bölgelerdir.

Erkelerde sırt, omuz, göğüs, kol, bacak, koltuk altı, sakal üstü, boyun, ense, kulak, kas ortası, kas üstü, el üstü, ayaküstü uygulama yapılan bölgelerdir.

Göz çukuru hariç (ince ve hassas cilt yapısına sahiptir). Tüm yüz bölgesinde güvenle uygulanabilmektedir.

Tek bir seans lazer epilasyon ile tüylerden kurtulmak mümkün müdür?

Hayır, mümkün değildir çünkü kıl köklerinin hepsi uygulama anında aynı büyüme evresinde değildir. Bunlar için ek lazer epilasyon seanslarının uygulanması gerekir.

Kılların renklerinde ve büyüme evrelerinde olan değişikliklerden ötürü lazer epilasyon seansı sayısı kişiye göre hatta aynı kişide vücudun farklı bölgelerine göre değişir.

Hormon sorunu yaşayanlarda da lazer epilasyon etkili midir?

Hormon bozukluklarında lazer epilasyon gayet etkilidir fakat daha fazla sayıda seans uygulanması gereksinimi bulunmaktadır. Önce hormon testleri ile sorun tanımlanır, gerekiyor ise ilaç tedavisine başlanır ve ilaç tedavisine başlanması ile birlikte lazer seanslarına da başlanabilir.