0216 335 0 335 info@cekmekoylazer.com
Bizi Arayın: 0216 335 0 335

Lazer Epilasyon Nedir

Hemen Bilgi Al Doktora Danış

Lazer Epilasyon Nedir

Lazer Epilasyon, vücudumuzdaki istenmeyen tüylerin veya kılların bir ışık yardımıyla yok edilmesi yöntemidir. Epilasyon, gelişen teknolojik ürünlerle birlikte daha kolay ve konforlu bir hale gelmiştir. Lazer ışığı deriye temas ettiğinde ışık ısı enerjisine dönüşerek, kıl çevresindeki dokuya zarar vermeden kıl köklerini ve kök hücreyi tahrif eder.

Buradaki teknoloji, kıla rengini veren melaninin hedef alınmasıdır. Bu sayede kıllardan kalıcı veya uzun süreli kurtulma hedeflenir. Lazer teknolojisi, ışığın kontrollü olarak yoğunlaştırılması, güçlendirilmesi ve hedef seçerek ısı enerjisine dönüştürülmesidir. Işık, farklı dalga boylarına sahiptir.

Lazer Epilasyon işleminde kullanılan dalga boyu kılın kalınlığına, rengine, kılın vücutta yer aldığı anatomik bölgeye, ten renginin açık veya koyu olmasına göre tercih edilir.

Lazer epilasyon hangi bölgeler için uygundur?

Vücudumuzda yer alan istenmeyen tüyler her neredeyse o bölgelere lazer epilasyon uygulanabilir.

Alın, kaş arası, favori, yanak, bıyık, boyun, kulaklar, ense, üst bacak, kasıklar, ayaklar, diz, alt bacak, ayak parmakları, koltukaltı, eller, kollar, el parmakları, sırt, göbek, kalça, bel ve omuzlarda uygulanmaktadır.

Lazer Epilasyon İçin Neden Birden Fazla Seans Gereklidir?

Lazer epilasyon uygulanan vücut bölgesine göre seans sayısı değişmektedir. Yüz bölgesinde seans sayısı ortalama 7’dir. Kıl kökünün bir kısmı vücut bölgesine göre değişmekle birlikte çoğu dinlenme zamanındadır.

Çekmeköy Lazer Epilasyon seansı sadece uygulanan bölgedeki aktif büyüyen tüylerin köklerine etki edebilmektedir. Dinlenme halindeki kıl kökü lazer epilasyon uygulamasından etkilenmemektedir ya da çok az etkilenmektedir. Bu yüzden bölgeye göre değişmekle birlikte 1-2 ay aralıklarla tekrarlayan uygulamalar yapılmak zorundadır.

Çoğunlukla 1-2 ay arayla yapılan ortalama 5 uygulama sonuç için yeterlidir. Bu yolla uygulanan ve yukarda sayılan özelliklere göre değişmekle birlikte kıl miktarı anlamlı derecede azalmaktadır.

Erkeklere lazer epilasyon uygulanabilir mi?

Erkeklere lazer epilasyon yaygın olarak ve başarıyla uygulanmaktadır. Uygulama yaptıranların yaklaşık %35-40 kadarı erkektir.

Lazer epilasyonun kalıcı sonuçlar vermekte midir?

Lazer epilasyon ile kökleri tahrip olan kıllar tekrar çıkmamaktadır. Amerikan FDA nın da onayladığı bu durum uzun süreli klinik lazer epilasyon çalışmaları sonucunda bilimsel olarak kanıtlanmıştır.

Lazer Epilasyon Güvenli midir?

Lazer enerjisi belirli bir dalga boyundaki ışındır. Cilde zarar vermeden geçerek kıl köküne ulaşan bu ışın demeti vücutta herhangi bir artık madde bırakmaz, ayrıca herhangi bir kanserojen etkisi de bulunmamaktadır. Bu neden ile Amerikan FDA tarafından yıllarca yapılan incelemeler sonucu zararsız ve etkili bir şekilde epilasyon amaçlı kullanım için onaylanmıştır.