0216 335 0 335 info@cekmekoylazer.com
Bizi Arayın: 0216 335 0 335

Lazer Epilasyon Yöntemleri

Hemen Bilgi Al Doktora Danış

Alexandrite Lazer Epilasyon

Alexandrite çok güçlü bir lazerdir. Bu sebeple doktor kontrolünde ve sertifikalı uzmanlar tarafından kullanılması gerekmektedir. Yasal mevzuatta güzellik salonlarına bu cihazların kullanım yetkisi verilmemiş, poliklinik statüsündeki sağlık kuruluşları tarafından kullanımı uygun görülmüştür. Son dönemlerde bazı güzellik salonları IPL cihazlarının işe yaramadığını fark edip Alexandrite veya benzeri güçlü lazerler aldıklarını görmekteyiz.

Diode Lazer Epilasyon

Diode lazerlerin son teknoloji ile geliştirilmiş en modern tipi olan Soprano XL Diode lazer, icadından kısa bir süre sonra FDA belgesi almış ve en çok tercih edilen Diode lazer epilasyon cihazı ünvanını elinde bulundurmaktadır. 810 nm dalga boyunda ışın üretirler. Lazer epilasyon cihazları içinde safir kaynaklı DualChill başlığı ile lazer epilasyonu uygulama sırasında aktif soğutma yaparak cildi en az tahriş eden, ilk lazer ışını atımı ile ikinci lazer ışını atımı arasındaki süre en az olan ve yaklaşık 1 saniyede 10 seri atış ile ağrı ve acıyı kişiye hissettirmeden masaj yapıyormuş hissi veren bir lazer epilasyon cihazıdır.

Nd Yag Lazer Epilasyon

Bu lazer tipi teknik özellikleri nedeni ile en derine inen lazer tipi olarak bilinir. Dalga boyu en uzun olan epilasyon lazeridir. Bu nedenle kılın yapısında bulunan melanin ismindeki boya maddesine az tutunur.

Nd: yag lazerlerin melanine tutunması nedeni ile melanin üzerinden etkisi yok denecek kadar azdır. Melanin tarafından az tutulması nd: yag lazerlerin epilasyon etkinliğini azaltır. Fakat bu özelliği sayesinde nd: yag lazerler çok koyu tenlerde hatta zencilerde bile epilasyon amaçlı kullanılabilmektedir.

Derine indiğinden dolayı nd: yag lazerler en ağrılı lazerdir. Birçok klinikte epilasyon için nd:yag lazere nadiren başvurulur. N:d: yag lazerler yüzeysel kılcal varislerin tedavisinde kullanılan en iyi lazerdir.